
Victorinox Men's Maverick Large
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Victorinox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Maverick Large |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Original: $600.00
-65%$600.00
$210.00More Images

Victorinox Men's Maverick Large
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Victorinox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Maverick Large |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Victorinox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Maverick Large |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























