
Tissot Women's PRX
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 11mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | PRX |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$189.00
Original: $540.00
-65%Tissot Women's PRX—
$540.00
$189.00Tissot Women's PRX
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 11mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | PRX |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 11mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | PRX |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























