
Tissot Women's Bella
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Bella |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 27mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $400.00
-65%$400.00
$140.00Tissot Women's Bella
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Bella |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 27mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Bella |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 27mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























