
Omega Men's Seamaster
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 495 feet |
Original: $6,333.00
-65%$6,333.00
$2,216.55Omega Men's Seamaster
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 495 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 495 feet |























