
Movado Men's Connect
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
Original: $708.00
-65%$708.00
$247.80Movado Men's Connect
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |























