
Gucci Women's G-Timeless
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $809.00
-65%$809.00
$283.15Gucci Women's G-Timeless
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























