
Fossil Men's Everett
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Everett |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Grey |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $281.00
-65%$281.00
$98.35Fossil Men's Everett
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Everett |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Grey |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Everett |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Grey |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























