
Emporio Armani Men's World Explorer
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Emporio Armani |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | World Explorer |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Original: $324.00
-65%$324.00
$113.40Emporio Armani Men's World Explorer
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Emporio Armani |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | World Explorer |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Emporio Armani |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | World Explorer |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























