
Diesel Men's Color Domination
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Diesel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Color Domination |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Stationary bezel Luminous measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
More Images

Diesel Men's Color Domination
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Diesel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Color Domination |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Stationary bezel Luminous measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Diesel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Color Domination |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Stationary bezel Luminous measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























