
Coach Women's Mother of Pearl Silver Quartz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White Mother of Pearl, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 7mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Silver Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$143.50
Original: $410.00
-65%Coach Women's Mother of Pearl Silver Quartz—
$410.00
$143.50More Images

Coach Women's Mother of Pearl Silver Quartz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White Mother of Pearl, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 7mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Silver Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White Mother of Pearl, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 7mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Silver Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























