
Casio Men's G-Shock Move GBD-800 Series
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Casio |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Shock Move GBD-800 Series |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 49mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Khaki |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Original: $193.00
-65%$193.00
$67.55More Images

Casio Men's G-Shock Move GBD-800 Series
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Casio |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Shock Move GBD-800 Series |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 49mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Khaki |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Casio |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Shock Move GBD-800 Series |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 49mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Khaki |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























