
Bulova Men's Surveyor
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Surveyor |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Maroon |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $525.00
-65%$525.00
$183.75Bulova Men's Surveyor
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Surveyor |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Maroon |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Surveyor |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Maroon |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























