
Anne Klein Women's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Not water resistant
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | Not water resistant |
$42.00
Original: $120.00
-65%Anne Klein Women's Classic—
$120.00
$42.00Anne Klein Women's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Not water resistant
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | Not water resistant |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Not water resistant
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | Not water resistant |























