
1.00 Carat Genuine Black Onyx 14K Yellow Gold Ring
Specifications:
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 1.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.85 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Fancy |
| Stone 1 Size: | 9.50mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 9.65 MM |
More Images

1.00 Carat Genuine Black Onyx 14K Yellow Gold Ring
Specifications:
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 1.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.85 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Fancy |
| Stone 1 Size: | 9.50mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 9.65 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 1.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.85 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Fancy |
| Stone 1 Size: | 9.50mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 9.65 MM |























