
Skagen Women's Signatur Lille
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Signatur Lille |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $149.00
-65%$149.00
$52.15More Images

Skagen Women's Signatur Lille
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Signatur Lille |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Signatur Lille |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























