
Omega Men's Diver
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Diver |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Original: $8,083.00
-65%$8,083.00
$2,829.05Omega Men's Diver
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Diver |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Diver |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |























