
Olivia Burton Women's Pale
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Olivia Burton |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Pale |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Multi-color |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Original: $88.00
-65%$88.00
$30.80More Images

Olivia Burton Women's Pale
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Olivia Burton |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Pale |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Multi-color |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Olivia Burton |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Pale |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Multi-color |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























