
Oceanaut Men's Expedition
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $286.00
-65%$286.00
$100.10More Images

Oceanaut Men's Expedition
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























