
Movado Men's Bold
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $991.00
-65%$991.00
$346.85Movado Men's Bold
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























