
Locman Women's Diamond Classic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $662.00
-65%$662.00
$231.70More Images

Locman Women's Diamond Classic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























