
Imperial Herringbone Bracelet in 10k Yellow Gold (2.80 mm)
This item will be shipped on next business day!
Imperial herringbone bracelet crafted in 10k yellow gold measuring 2.8 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Herringbone |
| Chain Type: | Herringbone |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Herringbone |
| Width: | 0.11 in |
Original: $424.00
-65%$424.00
$148.40More Images





Imperial Herringbone Bracelet in 10k Yellow Gold (2.80 mm)
This item will be shipped on next business day!
Imperial herringbone bracelet crafted in 10k yellow gold measuring 2.8 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Herringbone |
| Chain Type: | Herringbone |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Herringbone |
| Width: | 0.11 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Imperial herringbone bracelet crafted in 10k yellow gold measuring 2.8 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Herringbone |
| Chain Type: | Herringbone |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Herringbone |
| Width: | 0.11 in |























