
Guess Men's R2
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 28mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | R2 |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Mineral Glass Date Display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $211.00
-65%$211.00
$73.85Guess Men's R2
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 28mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | R2 |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Mineral Glass Date Display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 28mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | R2 |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Mineral Glass Date Display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























