
Gucci Men's GG2570
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | GG2570 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Original: $1,564.00
-65%$1,564.00
$547.40More Images
Gucci Men's GG2570
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | GG2570 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | GG2570 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























