
Gucci Men's Dive
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dive |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Original: $1,109.00
-65%$1,109.00
$388.15More Images

Gucci Men's Dive
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dive |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dive |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























