
Fossil Women's Classic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Original: $194.00
-65%$194.00
$67.90More Images
Fossil Women's Classic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























