
Egard Men's Quantus Carbon Beast Automatic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus Carbon Beast Automatic |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $649.00
-65%$649.00
$227.15More Images

Egard Men's Quantus Carbon Beast Automatic
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus Carbon Beast Automatic |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus Carbon Beast Automatic |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























