
DKNY Women's Eldridge
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | DKNY |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eldridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Original: $140.00
-65%$140.00
$49.00More Images
DKNY Women's Eldridge
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | DKNY |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eldridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | DKNY |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eldridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























