
Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |
Original: $832.00
-65%$832.00
$291.20More Images








Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |























