
Coach Women's Mother of Pearl Quartz
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $421.00
-65%$421.00
$147.35More Images

Coach Women's Mother of Pearl Quartz
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























