
Bulova Men's Seville
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seville |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Date Indicator Luminous Hands Luminous Indexes Sapphire Crystal |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Original: $795.00
-65%$795.00
$278.25Bulova Men's Seville
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seville |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Date Indicator Luminous Hands Luminous Indexes Sapphire Crystal |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Seville |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | 12-Hour Dial Date Indicator Luminous Hands Luminous Indexes Sapphire Crystal |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























