
Adjustable Cable Chain in 14k Yellow Gold (0.97 mm)
This item will be shipped on next business day!
Adjustable cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 0.97 millimeters in width. The 18 inches can also be worn as a 16 inches and 17 inches. Chain is secured with a spring ring clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Spring Ring |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |
Original: $460.00
-65%$460.00
$161.00More Images



Adjustable Cable Chain in 14k Yellow Gold (0.97 mm)
This item will be shipped on next business day!
Adjustable cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 0.97 millimeters in width. The 18 inches can also be worn as a 16 inches and 17 inches. Chain is secured with a spring ring clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Spring Ring |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Adjustable cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 0.97 millimeters in width. The 18 inches can also be worn as a 16 inches and 17 inches. Chain is secured with a spring ring clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Spring Ring |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |























