
14k Yellow Gold Rib Link Bracelet (7.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This Rib Link bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a box clasp. Measuring at an 7 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.28 in |
Original: $3,320.00
-65%$3,320.00
$1,162.00More Images



14k Yellow Gold Rib Link Bracelet (7.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This Rib Link bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a box clasp. Measuring at an 7 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.28 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This Rib Link bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a box clasp. Measuring at an 7 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.28 in |























