
14k Yellow Gold Rapunzel Woven Bracelet (6.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This Rapunzel Woven bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. The chain is delicately woven & the texture is stunning. Measuring 7 1/4 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.24 in |
Original: $1,344.00
-65%$1,344.00
$470.40More Images



14k Yellow Gold Rapunzel Woven Bracelet (6.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This Rapunzel Woven bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. The chain is delicately woven & the texture is stunning. Measuring 7 1/4 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.24 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This Rapunzel Woven bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is a classic everyday wear for anyones collection. The chain is delicately woven & the texture is stunning. Measuring 7 1/4 inches length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.24 in |























