
14k Yellow Gold Oval Domed Paperclip Chain Bracelet (5.30 mm)
This item will be shipped on next business day!
14k yellow gold chain bracelet with small links, designed with an oval domed paperclip style and a pear-shaped lobster clasp. Bracelet is 7 1/2 inches long.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 5.30 mm |
More Images



14k Yellow Gold Oval Domed Paperclip Chain Bracelet (5.30 mm)
This item will be shipped on next business day!
14k yellow gold chain bracelet with small links, designed with an oval domed paperclip style and a pear-shaped lobster clasp. Bracelet is 7 1/2 inches long.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 5.30 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
14k yellow gold chain bracelet with small links, designed with an oval domed paperclip style and a pear-shaped lobster clasp. Bracelet is 7 1/2 inches long.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 5.30 mm |























