
14k Yellow Gold Heart Element Paperclip Necklace
This item will be shipped on next business day!
The Heart Element Paperclip necklace is a unique addition to complete your look & express your style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & push lock clasp. Measuring 18 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Heart Width: | 0.54 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.54 in |
Original: $1,418.00
-65%$1,418.00
$496.30More Images





14k Yellow Gold Heart Element Paperclip Necklace
This item will be shipped on next business day!
The Heart Element Paperclip necklace is a unique addition to complete your look & express your style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & push lock clasp. Measuring 18 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Heart Width: | 0.54 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.54 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
The Heart Element Paperclip necklace is a unique addition to complete your look & express your style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & push lock clasp. Measuring 18 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Heart Width: | 0.54 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.54 in |























