
14k Yellow Gold Bead Bracelet (5.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This 5mm Polished Bead bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp. Measuring 8 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.20 in |
More Images

14k Yellow Gold Bead Bracelet (5.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
This 5mm Polished Bead bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp. Measuring 8 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.20 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This 5mm Polished Bead bracelet is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp. Measuring 8 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Link |
| Width: | 0.20 in |























