
14k Yellow Gold 7 inch Clover Bracelet (6.50 mm)
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet featuring an elegant diamond pattern, showcasing a blend of luxury and sophistication. Bracelet is 7 inches long and closes with a box clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | I |Diamond| |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| Color: | I |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 6.50 mm |
Original: $2,965.00
-65%$2,965.00
$1,037.75More Images





14k Yellow Gold 7 inch Clover Bracelet (6.50 mm)
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet featuring an elegant diamond pattern, showcasing a blend of luxury and sophistication. Bracelet is 7 inches long and closes with a box clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | I |Diamond| |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| Color: | I |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 6.50 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet featuring an elegant diamond pattern, showcasing a blend of luxury and sophistication. Bracelet is 7 inches long and closes with a box clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | I |Diamond| |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Box Clasp |
| Color: | I |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 6.50 mm |























