
10k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (7.90 mm)
This item will be shipped on next business day!
This solid Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 8.0 millimeters. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Figaro |
| Chain Type: | Figaro |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Figaro |
| Width: | 0.31 in |
Original: $3,170.00
-65%$3,170.00
$1,109.50More Images

10k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (7.90 mm)
This item will be shipped on next business day!
This solid Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 8.0 millimeters. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Figaro |
| Chain Type: | Figaro |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Figaro |
| Width: | 0.31 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This solid Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 8.0 millimeters. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Figaro |
| Chain Type: | Figaro |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 10K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Figaro |
| Width: | 0.31 in |























